تکنولوژی zipstream
تکنولوژی Zipstream
جولای 5, 2017
تکنولوژی WDR

تکنولوژی wdr

 تکنولوژی WDR) – Forensic Capture)

WDR به معنی تضاد وسیع نوری می باشد که دوربین را قادر می سازد محدوده وسیعی از طیف نور در تصاویر را پوشش دهد.

به عبارت دیگر تکنولوژی WDR با یکسان سازی نور نقاط  سایه روشن (پر نور و کم نور) تصویر باعث پویایی تصویر و نهایتا ایجاد تصویری واضح و با کیفیت می شود.

برای درک هرچه بهتر این تکنولوژی به عکس زیر توجه کنید.

با تکنولوژی wdr
بدون تکنولوژی wdr

اندازه گیری و کاربرد تکنولوژی WDR:

ارائه میدهندWDR بیشتر تولید کنندگان دوربین های نظارت تصویری این ادعا را دارند که بر روی دوربین های خود با چه واحدی مقیاس می شود.  WDR حال باید دید که این گفته تا چه حد به واقعیت نزدیک است و واحد اندازه گیری دانستن این موضوع که یک دوربین چه میزان گستردگی رنج سطوح نور را پشتیبانی می‌کند بسیار مهم است.

استفاده می شود دسی بل می باشد که سطح آن هرچقدرWDR واحدی که در صنعت نظارت تصویری برای اندازه گیری  می باشد.WDRبالاتر باشد نشان دهنده عملکرد قویتر    در محیط هایی که اختلاف شدید سطح نوری  وجود دارد مانند پارکینگ ها ، انبارها، تونل ها ، درب های ورود  ساختمان ها و پنجره های بزرگ و نیز نقاطی که دوربین ها در معرض نور مستقیم چراغ اتوموبیل ها قرار می گیرند.

بدون تکنولوژی wdr
با تکنولوژی WDR

انواع WDR

تکنووژی  WDR  به سه روش قابل اجرا می باشد

  • WDR- Dynamic Contrast
  • WDR- Dynamic Capture
  • WDR- Forensic Capture

 

 

  1. Dynamic Contrast

راحت ترین روش برای مقابله با   WDRروشی است که اکسیس آن را داینامیک کنتراست می نامد. در این روش سنسور دوربین عکسی با عمقی بیشتر از آنچه که دوربین می تواند ارائه دهد، می گیرد. سپس دوربین تناژ برداری پیشرفته ای  را بر روی سطوحی که با نور پوشانده  شده است اعمال می کند، بطوری که با کاهش دادن عمق نور تصویر را به قالبی که برای تصاویر کامپیوتری قابل فهم باشد تبدیل می کند .

dynamic contrast
  1. Dynamic Capture

روش دیگری از WDR  که برای وضوح تصویر به کار می رود داینامیک کپچر نامیده می شود. در این روش دوربین با سرعت بالا و به صورت متوالی عکس هایی با سطوح مختلف نوری می گیرد. سپس عکس ها با هم ترکیب شده و به یک تصویر مرکب تبدیل می شود که در آن قسمت های روشن و تاریک تصویر محفوظ می مانند.

ترکیب تصاویر
  1. Forensic Capture

سال ها  تحقیق و توسعه شرکت اکسیس اکنون با ارائه تکنولوژی فارنسیک کپچر به ثمر رسیده است.

پیشرفته ترین تکنولوژی تصویر برداری که دوربین های جدید اکسیس این قابلیت را دارا هستند.

در این روش الگوریتم های پیشرفته ای برای کاهش نویز تصویر اعمال می شود که باعث افزایش سیگنال تصویر و نهایتا نمایش تصویری فوق العاده با کیفیت و با جزئیات بالا می شود.

به عنوان مثال جزئیات تصویر را در عکس پایین مقایسه کنید.

بدون تکنولوژی WDR
با تکنولوژی WDR